ЧОМУ БУВ СТВОРЕНИЙ ГЕРМЕТИК JOD-32?
Вже на початку минулого десятиліття стало ясно, що потреби покупців герметиків залежать не тільки від вартості та якості пропонованого продукту. Але і від глобального процесу, пов’язаного з енергозбереженням, екологією, використанням відновлюваних джерел енергії тощо. Це був період початку роботи Європейської комісії, пов’язаної з розвитком так званої REACH. Тобто системи реєстрації хімічних субстанцій, яка вводить обмеження на використання речовин, потенційно шкідливих для людини і навколишнього середовища. Елементом, який зазвичай використовується у виробництві герметика на базі поліуретану є ртуть.
Як хімічний елемент ртуть небезпечна
Вже з середини 90-х років людство почало шукати відповіді на запитання про введення обмежень щодо використання ртуті. Обмеження на її використання були пов’язані в першу чергу з такими товарами, як батареї, акумулятори, термометри. І, очікувалося, що ця тенденція почне рано чи пізно переходити в інші галузі. В процесі виробництва герметиків люди мають справу з парами ртуті, які є небезпечними і дуже легко проникають в організм людини. При чому, не тільки при вдиханні, а й через шкіру, і можуть викликати негативні наслідки. Тому необхідно уникати цього небезпечного компоненту виробничого процесу, щоб звести до мінімуму потенційний ризик впливу парів ртуті на людей.
Крім того, кінцевий продукт у вигляді затверджувача (двокомпонентного герметика), що містить ртуть – несе потенційний ризик для користувачів. Інструкції та обмеження використання таких елементів завжди описуються в сертифікаті безпеки матеріалу (так званий MSDS). Однак існує ризик і практика, пов’язані з можливістю «опіків» в результаті контакту з компонентом, різних алергічних реакцій і т. п.
Створення герметика JOD-32, що не містить ртуті
Все це призвело до того, що фірма GRAN POLYCHEM в 2012 р., створила новий тип герметика на основі поліуретану, який не містить ртуті (так званий “безртутний”) під назвою JOD-32. Рецепт був розроблений, запатентований і ретельно доопрацьований за допомогою дослідницької групи фірми GRAN POLYCHEM.
Роботи, які проводилися в лабораторії GRAN, були також пов’язані з можливістю застосування альтернативної сировини для здешевлення продукту без шкоди для якості кінцевої маси. Що привело до бездоганного співвідношення “ціна-якість”.